Striptérky, striptýzové bary, striptýzové vystoupení a novodobé dějiny

Striptýz, kankán

Francii patří novodobé dějiny striptýzu, kde se v závěru devatenáctého století nejdříve představil kankán následovaný utvořením živých střídmě oblečených obrazů v Moulin Rouge a Folies Bergere. Striptýz jako první veřejně potom předvedla Divan Fayonau, která se 13.3.1894 odhalila do negližé.
 

Striptérka Mata Hari

Striptérka Mata Hari, která byla nejproslulejší striptérkou všech dob startuje v roce 1905 tu pravou současnou historii striptýzu. Stripterka, již provází značně drsný příběh se špatným koncem.
 

Striptýz, svlékání, pověstná striptérka, skandál

Striptýzový převrat v dějinách nastal až po první světové válce. Striptýz se těšil, čím dál větší přízni, ale dosud byl oborem výhradně žen a svlékání bylo vždy neúplné. Striptýz zaznamenal změnu až v roce 1920 díky Anně berberské, jež byla všeobecně pověstnou striptérkou, kterou provázely četné skandály.
 

Striptýz, striptýzové bary, striptérky

Striptýz a jeho opravdový rozkvět však přišel až po druhé světové válce, tenkrát se v Západním Německu započal rozmáhat sexuální průmysl a začaly se zakládat první striptýzové bary, kde striptérky s celkovým odhalením předváděly striptýz.