Historie striptýzu

Striptýz je již dlouhá desetiletí považován za vynikající pobavení, ať už jde o pánský striptýz nebo dámský striptýz. Přináší pozoruhodnou podívanou, napětí, očekávání a vzrušení.
 
Striptýz, z angl. striptease, je vystoupení jedné nebo několika osob, při kterém se účinkující postupně svlékají, zpravidla v rytmu hudby a se specifickou, obvykle jednoduchou, choreografií. Tudíž se dá považovat za formu tance. Striptýzové vystoupení ve většině případů je zakončené odhalením nahoty. Účinkující žena se nazývá striptérka, muž pak striptér.
 
Poprvé se striptýz podle People’s Almanac objevil na konci 19. století v Paříži. Do 70. let 20. století byl striptýz prakticky předváděn pouze ženami, ale s postupující sexuální revolucí se začali objevovat i mužští striptéři.
 
Striptýz se může provádět v nočních klubech nebo v jiných podnicích. Pánský striptýz lze objevit jako součást soukromých narozeninových oslav, VIP akcí, ladies night. Striptéři rovněž navštěvují akce jako jsou firemní večírky, erotický veletrh, maturitní plesy, rozlučka se svobodou, podniková akce, půlnoční překvapení, nebo jako dárek k výročí.
 
Pánský striptýz
Pánský striptýz se stal oblíbeným až v poměrně nedávné době. Ačkoli to může znít neuvěřitelně, pro tuto změnu byl zásadní postupný tlak na rovnoprávnost žen. Ženy už nechtěly být jen erotickým objektem, na který se chodí dívat převážně muži. Mnozí pánové tento trend pochopili a využili své šance na uplatnění v této oblasti zábavního Pánský striptýz průmyslu.
 
Pánové Samozřejmě záhy při striptýzu zjistili, že pro úspěch v této branži nestačí jen odhodit svršky a očekávat úspěch. Zjistili, že aby jejich vystoupení byly žádané, musí pro to taky něco udělat. Převážná většina striptérů již dnes věnuje svému vzhledu mnoho energie a času. Štíhlé tělo s vypracovanými svaly je pro většinu žen jistě atraktivnější a eroticky přitažlivější než tělo, o jehož vzhled se muž nestará. Striptéři proto tráví mnoho času v posilovnách a různými jinými sportovními aktivitami, aby dosáhli „dokonalého“ sexy těla.
 
Pro show pánského striptéra platí stejná pravidla jako pro ženy striptérky. Jde o to pobavit a zaujmout obecenstvo, vyvolat v něm pocity sexuálního vzrušení a „hříšné“ myšlenky. Velice oblíbení jsou mužští striptéři při různých soukromých akcích, jako jsou například rozlučky se svobodou, ladies night nebo-li dámská jízda, narozeninové párty a oslavy nejrůznějších ražení.
 
Dokonalá těla striptérů
Samozřejmě stejně tak jako u striptérek je možné si zvolit, zda bude striptér předvádět pouze bezkontaktní striptýz, kdy není dovoleno se vystupujícího jakkoli dotýkat nebo půjde o představení kontaktní, kde se publikum do vystoupení aktivně zapojuje. Mohou striptérovi pomáhat se svlékáním svršků, hladit ho a podobně. V takovém případě je show pro publikum jistě mnohem záživnější než pouhé sledování představení.
 
Velmi oblíbeným aspektem pánských striptýzových show jsou často používané převleky. Díky nim vám tuto erotickou show může předvést kdokoli, koho si vyberete.