Striptéři

Kdo už někdy zkusil předvést striptýz před obecenstvem, třeba jen doma v soukromí před partnerem, jistě nebude namítat, že ač to u většiny profesionálních striptérů vypadá velice snadně, ve skutečnosti to nic jednoduchého není. Jen vybrat vhodnou hudbu je poměrně složité. Musí navozovat patřičně erotickou atmosféru, přitom nebýt moc rychlá ani pomalá, aby bylo možné tanec na ni fyzicky zvládnout a vypadat při tom sexy.
 
Nikdo jistě nestojí o to, aby předním na konci vystoupení stál naprosto zničený striptér lapající po dechu nebo naopak aby show byla příliš pomalá a nudná. Dalším, také velmi důležitým krokem je dokázat se na vybranou hudbu ladně pohybovat a na víc při tom plynule odkládat oblečení. Přiznejme si, že ne každý člověk je pohybově nadaný. Mnoho začínajících striptérů proto věnuje nemalý čas návštěvě speciálních kurzů určených přímo na výuku striptýzového tance. Tyto kurzy většinou vedou bývalí striptéři s bohatou praxí či bývalí profesionální tanečníci. Pro profesi striptéra je dobrá fyzická kondice téměř nutností.
 
Být striptérem čili umělcem se může na první pohled jevit jako snadný a nenáročný způsob, jak si vydělat slušné peníze. Ovšem při pohledu z blízka vyžaduje tato profese mnoho času i financí, které musí striptér/ka investovat do sebe samého, aby byl úspěšný. Je to práce jako každá jiná. Nestačí se ji jednou naučit, je třeba se neustále zdokonalovat, učit se novým věcem a naučit se vyhovět stále náročnějším požadavkům obecenstva.