Logo

Aktuality

Rozhovor se striptérem na téma pánský striptýz

Rozhovor na téma striptýz se striptérem Alexem v časopisu PATRIOT

Když se řekne striptér nebo striptýz, cítí valná většina žen při vyslovení tohoto slova lehké mrazení a zvláštní napětí. Zůstává stále mnoho těch, kteří neviděli nějaké pěkné striptýzové vystoupení urostlého striptera. Ale jaký je takový muž - stripter uvnitř své duše? To zůstává pro většinu dam, ale i pánů skryto rouškou tajemství. My se ji pokusíme alespoň trochu poodhalit.

Mr. Alex je jedním z nejžádanějších a nejoriginálnějších českých striptérů. Ke své práci, jakou je striptýz se dostal před lety. „Myšlenka vznikla na soutěži v naturální kulturistice. To jsou závody těch, kteří neužívají žádný doping, žádné anabolické steroidy. Stripter Alex je znám svým negativním postojem k oněm ,,sportovcům,, , kteří nechápou význam slov sport a fair play. Jeden známý mi tehdy řekl, že když viděl moji volnou sestavu, připomnělo mu to, jak se pohybují striptéři při striptýzu. Odhodí kabát, roztrhnou tílko a sundají brýle. O pár měsíců později se mě pak zeptal, jestli bych v jeho podniku chtěl předvést striptýz. Já jsem si řekl »proč ne?«. Vždy jsem chtěl, aby to bylo daleko od mého bydliště, ale osud tomu chtěl, že jsem dělal svůj první striptýz na Silvestra poblíž kde bydlím,“ smál se s odstupem času stripter Mr. Alex alias Petr. ,,Nemohu říci, že bych příliš rád vzpomínal na první striptýz, kvůli obavě z fiaska.“

Napoprvé cítil stripter Alex obrovskou trému. A přiznává, že se jí nezbavil dodnes. „Říká se, že jsem trémista. Ale na druhou stranu má tréma přínos tento, že před striptýzovým vystoupenim mi nedovoluje nic opomenout. Usiluji, aby vše, co činím, bylo propracované, působivé a do samotné produkce stripshow dávám plné nasazení stejné, ať předvádím striptýz pro15 nebo 300 diváků “ řekl stripter Alex.

Na začátku si stripter Alex nechal poradit od lidí, kteří se v branži striptýzu již nějaký ten pátek pohybují. „Zpočátku jsem na striptýz postrádal nezbytné věci, jako kostým a zkomponovanou hudbu. Postupem času jsem si vše opatřil, včetně šikovného krejčího. Od ostatních striptérů jsem zjistil, jak by se měla předvádět stripshow, avšak stejně jsem si nakonec všechno zrealizoval dle své vize. Příkladem uvádím, jeden stripter podotýkal, že striptýz se nedělá naboso. Jenže mezi námi - většina striptérů nosí při striptýzu mohutné boty. Dle mého by to u mě nebylo příliš estetické, kdybych toto použil. Efekt ze striptýzového vystoupení nezamýšlím něčím podobným mařit …“

Že je striptýz riziková umělecká činnost, to si stripter Alex potvrdil také při prvním striptýzovém vystoupení, při němž sáhl k pyrotechnickým efektům. „Nehezky jsem se popálil. Od té doby se mi ještě párkrát stalo něco takového, ale v mnohem menším měřítku, po čase jsem vše doladil, zkátka jsem byl rozhodnut nabídnout zajímavější impozantní striptýzové vystoupení,“ řekl stripter Alex.

Naproti tomu zažil stripter Alex řadu povedených striptýzových akcí, na něž bude rád vzpomínat zřejmě do konce života. „Několikrát jsem předváděl stripshow v Řecku v Aténách a pokaždé to byla naprostá senzace. Například při oslavě Mezinárodního dne žen 8. března, kde byl vstup pouze pro dámy, se Řekyně odvázaly tolik, že jsem nikdy nic podobného neviděl. Dámy byly absolutně v úžasu z pánského striptýzu ... jako utržené ze řetězu..."

Striptér Alex, jenž klade značný důraz nejen na kostýmy a jedním z jeho vyhlášených je převlečení za kolosálního antického gladiátora, už zažil také řadu kuriozit. Například když představoval striptýz na naleštěné bowlingové dráze a dívka, kterou si vytáhl z publika, sebou na kluzké ploše sekla. Nebo když vystupoval na narozeninovém večírku čerstvé třicátnice, pro niž nachystali známí nejen striptýz, ale i ohňostroj. Naneštěstí se při něm vznítila vedlejší kůlna a striptér se v pudu sebezáchovy snažil uspíšit tempo oblékání zpět do civilu. „Patrně jsem tím tenkrát stanovil nový osobní rekord ve chvatu ošacení,“ směje se stripter Alex.

Sám sebe považuje Alex stripter za možná exhibicionistu, ale nikoli naprostého. A i když ho ta práce baví, musí čas od času dobíjet energii. „Stejně jako jsem rád mezi lidmi, tak potřebuji občas i být sám. Člověk je při vystoupení jako houba. Ale ne ta, o kterou klopýtnete v lese při pátrání, abyste si doma ukuchtili smaženici a poté usoudili kvůli otravě, že houbovým nálezem jste raději měli uspokojit svého souseda. Takovou houbu nemám na mysli. Houba, co nasává pohledy, ne pohledy jako je korespondenční lístek. Konec konců a začátek začátků do budoucna bych si přál mít loď a s ní jen tak plout.“ svěřil se vtipný striptér Alex.

S údělem striptéra, který předvádí pánský striptýz souvisí také to, že si obtížně hledá opravdovou lásku. Takový je případ i striptéra Mr. Alexe. „Je to daň za moji práci. Vážné vztahy mě jaksi míjejí. Ženy a dívky se se mnou spíš chtějí ukázat. A sex není vše, ačkoli si ho dokáži nesmírně vychutnat“.

K umění jako je pánský striptýz náleží i dobře vypadat a starat se o sebe. Tak trávím čas v posilovně nejen s klienty, snažím se na sobě pracovat. S dobrou formou souvisí i strava, vypadáš tak, jak jíš, říkám. Baví mě vařit zdravě a chutně, těší mě, když své umění mohu někomu předvést a nejlepší odměnou pro mě je, že ostatním chutná… V tomto směru mám dar, rád experimentuji a úspěšně…‘‘